FAQ

W tym dziale staramy się przybliżyć Państwu naszą pracę i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące realizacji przeprowadzek czy montażu mebli. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego lub przez e-mail.

 • Jakie usługi świadczy RE-TRANS?

Świadczymy usługi transportu, przeprowadzek oraz profesjonalnego montażu mebli.

 

 • Jaki obszar obsługujecie?

Miasta, w których najczęściej realizujemy usługi transportowe i przeprowadzek na terenie województwa zachodniopomorskiego to Szczecin, Świnoujście, Stargard Szczeciński, Goleniów, Police, Gryfino oraz Pyrzyce. Z powodzeniem przeprowadzaliśmy naszych Klientów na trasie Szczecin - Berlin, a także do Francji, Danii i Holandii. Flota nowoczesnych samochodów oraz doświadczona kadra sprawiają, że żadna odległość nie jest nam straszna.

 

 • Czy warto zainwestować pieniądze w wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej / przeprowadzkowej?

Zdecydowanie tak! Wbrew pozorom zwracają się – m.in. w zaoszczędzonym czasie oraz nerwach, a często także materialnie – jeżeli usługa zostanie źle wykonana. Niejednokrotnie Klienci – już podczas realizowania usługi przeprowadzki – przyznawali, że rozważali możliwość wynajęcia samochodu lub przyczepy i przeprowadzenia się siłami swoimi i rodziny lub znajomych. Dopiero w trakcie naszej pracy utwierdzali się, że dobrze zrobili wynajmując firmę, która zawodowo zajmuje się przeprowadzkami.

Wnosimy przede wszystkim swoje doświadczenie – wiele lat spędzonych na zabezpieczaniu oraz transporcie mienia naszych Klientów. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Państwa tak samo cenny jest sprzęt RTV, zabytkowe bądź nowe meble jak i pamiątki o wartości sentymentalnej, których nic nie zastąpi. To właśnie doświadczenie sprawa, że potrafimy zabezpieczyć meble, aby nie doznały żadnego uszczerbku podczas wynoszenia.

Poza tym sprzęt – nowoczesne samochody i zabudowa kontenerowa przeznaczona specjalnie do transportu mebli i przeprowadzek. Kontenery posiadają na wszystkich ścianach dwa rzędy listew służących do unieruchamiania ładunku. Dodatkową pomocą są dwa rzędy mocowań w podłodze. Dbamy o to, żeby nasze pasy transportowe były sprawne i dawały gwarancję pewnego zamocowania ładunku dla naszego bezpieczeństwa i Państwa zadowolenia.

Dodatkowo wspomagamy się plastykowymi narożnikami chroniącymi pasy przed przetarciem, a ładunek przez miejscowym zgnieceniem, kocami, gąbkami oraz kartonowymi przekładkami.

Ubezpieczenie – wydawałoby się powszechna w dzisiejszych czasach sprawa. Nasza praca oraz powierzone nam mienie podlega ubezpieczeniu. Mają Państwo dodatkową gwarancję komfortu i odpowiedzialności z naszej strony.

Staramy się, aby każda przeprowadzka z nami – niezależnie czy na terenie Szczecina, Polic czy Świnoujścia – kończyła się zadowoleniem Klienta. Nie ma dla nas lepszej rekomendacji oraz reklamy niż polecanie nas rodzinie czy znajomym :-)

 

 • Czy usługę montażu (składania mebli) mebli mogę zamówić osobno?

Oczywiście. Montaż / składanie mebli można zamówić niezależnie od pozostałych usług. 

Gwarantujemy, że zaoszczędzą Państwo dużo czasu i nerwów podczas montowania szafy czy witryny ;-)

 

 • Jaki rejon jest waszą bazą wypadową?

Na co dzień działamy w Szczecinie i tutaj wykonujemy większość usług, ale w pobliskich miejscowościach (Police, Gryfino, Pyrzyce, Stargard Szcz., Goleniów) realizujemy przeprowadzki bez dodatkowych kosztów związanych z dojazdem. Kilka razy w miesiącu wykonujemy przeprowadzki w Świnoujściu.

 

 • Jaką pojemność mają samochody?

Najczęściej wykorzystywane przez nas samochody do przeprowadzek mają pojemność ok. 20m3 (DMC 3,5t). W razie konieczności możemy podstawić samochód o DMC > 3,5t i zwiększonej kubaturze.

 

 • Czy wystawiacie fakturę unijną?

Tak. Posiadamy NIP unijny, więc wystawienie faktury za przeprowadzkę czy montaż mebli dla Klienta z UE nie stanowi problemu.

 

 • Czy podczas przeprowadzki można od razu zmontować nowe meble?

Oczywiście. Podczas wykonywania usługi przeprowadzki mieszkania, domu czy firmy możemy dodatkowo zmontować nowo-zakupione meble. Często Klienci decydują się na składanie mebli dzień przed finalną przeprowadzką - ułatwia to rozmieszczenie przewożonego mienia w nowej lokalizacji.

 

 • Czy wycena usługi jest bezpłatna?

Tak. Wycena – zarówno telefoniczna, przez e-mail czy podczas naszej bezpośredniej wizyty – jest bezpłatna oraz niezobowiązująca.

 

 • Czy posiadacie ubezepieczenie?

Tak, powierzone nam mienie oraz nasza praca jest objęta ubezpieczeniem OC.

 

 • Czy posiadacie materiały do pakowania i zabezpieczania?

Tak. Na obecną chwilę posiadamy bardzo wytrzymałe (do ~45kg) kartony, które można złożyć bez użycia taśmy klejącej co oszczędza nie tylko czas, ale i środowisko!

Natomiast w standardowym wyposażeniu samochodu znajduje się folia stretch, gąbki, koce, narożniki chroniące zarówno pasy transportowe przed przetarciem jak i mienie przez „zgnieceniem” podczas dopinania do burt. Sam samochód wyposażony jest na burtach oraz w podłodze w zaczepy umożliwiające bezpieczne mocowanie.